חינות | טקסי חינות
חינות 
 מארגנת חינות  |  תלבושות חינה  |  מימונה  |  הפקת חינה |  עיצוב חינות  | חינה מרוקאית | מרקש |

מפיקת חינה | חינות  בצפון  | חינות בירושלים |  |  מאמרים חשובים  |  חינה פרסית

חינה
 
  


אתרים מומלצים 

חינות

עדות רבות נוהגות לחגוג טקסי חינות כאירוע מקדים לפני נישואי הזוג המיועד, כטקס המסמל את המעבר לחיי הזוגיות המשותפים. חלק מהעדות נוהגות לערוך טקסי חינות ערב לפני החתונה וחלקן עורכות את הטקס מספר ימים קודם לכן. טקסי חינות מקובלים בקרב בני העדה התימנית, הכורדית, ההודית, המרוקאית ואחרות, כמו גם טקסי חינות ישראליים של זוגות  בהם רק אחד מבני הזוג הוא בן עדות המזרח. למרות המאפיינים הייחודיים של כל עדה, בדרך כלל נהוג שהורי הכלות עורכים טקסי חינות כדי לציין את מעברה של הכלה מבית הוריה אל ביתה המשותף עם החתן.

טקסי חינות תימניות נערכים על פי המסורת שהייתה נהוגה בעיר צנעה שבתימן, כאשר החתן והכלה עוטים תלבושות מסורתיות, בעלות מאפיינים שנותרו כמעט ללא שינוי מאלה שנהגו ללבוש בעבר. כמיטב המסורת, הטקס נערך על פי כללים ומנהגים ייחודיים. בעבר נהגו בני העדה התימנית לערוך שני טקסי חינות נפרדים לחתן ולכלה, אך כיום נערכים טקסים אלה יחד, במיוחד בקרב בני העדה שאינן דתיות. במהלך טקסי חינות תימניות נוהגות הכלות להחליף 3 תלבושות במהלך טקס החינה, אשר כולן צנועות ומכסות את גופן, מכף רגל עד ראש. תלבושות הכלה בטקסי חינות תימניות כוללות עדיים ותכשיטים יקרים וכבדים מאוד, בצבעי של אדום, כחול וירוק, כאשר בכל אחת מעשר אצבעותיה עונדת הכלה טבעת שונה. לפי האמונה התימנית, מגוון ומשקל התכשיטים נועדו לסמל את "כובד" חיי הנישואין ואת השפע שהם טומנים בחובם, בעוד שצבעיהם העזים נועדו להגן על הקלה מפני עין רעה. כמו כן, כחלק מהתלבושת חובשת הכלה כובע מפואר, מחודד עטור פעמונים שנועדו לסמל פריון. במהלך הטקס מלווים האורחים את הזוג המיועד בתהלוכה, לקול תופים ושירת "זאפה" תימנית מסורתית, כאשר הנשים נושאות סלסילות קש מהודרות ומקושטות עם ביצים ושלל פרחים ונרות צבעוניים כסמל לפריון ושפע.

חינות הודיות מאופיינות כמובן בסממנים הודיים, החל מהתלבושות וכלה במוסיקה והמאכלים. הכלה מקשטת את ידיה בציורי חינה מסורתיים ולבושה ב"סרי" מהודר עשוי משי טהור. צבע ה"סרי" הירוק נועד לסמל צמיחה, התחדשות, אושר, שפע ובריאה מחדש, ובדומה למסורת התימנית, משובץ הבגד באבנים ירוקות כדי להגן על הכלה מפני עין הרע. במהלך הטקס נוהגים בני העדה ההודית להדליק נר סמאי מיוחד שתפקידו גם הוא להגן על בני הזוג מפני אנרגיות ורוחות שליליות. כמו כן, בני הזוג נישאים באפריון מפואר, המעוצב בבדים אדומים בוהקים, אל אוהל חינה מיוחד עם כיסאות עטופי בד לבן, שנועד לסמל טוהר. הכלה והחתן מקבלים מחרוזת צמידים ופרחים, אשר טרם הנחתם על ראשיהם, מוזמנות קרובות המשפחה והחברות הרווקות לענוד אותם, מתוך אמונה כי מחווה זו תחיש את נישואיהן. בתום טקס הצמידים מורחת אם הכלה את תערובת החינה על אצבעות הידיים בהן יענדו בני הזוג את טבעות הנישואים. לאחר מכן מניחים לרגלי הזוג הצעיר מגש עגול גדול עם גרגירי אורז ורודים כסל לשפע, סוכריות דבש ותפוחים מסוכרים כסמל למתיקות, אגוז קוקוס כסמל לעושר, ומטבעות כסף המסמלות אף הן עושר. כל אורח חופן אורז מהמגש, מברך את הזוג ומשליך לעברם את גרגירי האורז תוך כדי דברי הברכה.

 

היום אפילו אשכנזים עורכים טקסי חינה

חינות מסורתיות

 

סוגי חינות


מארגנות חינה
 

אין ספק שחינות זו חוויה מדהימה שנשארת בזכרון הרבה שנים.
 
 

מאכלים בחינה

 יש כל מיני סוגים במאכלי חינה

מותוקים בחינה

חובה בחינה זה כל המתוקים
 

 

 

 

חינה
מערכות ישיבה לחינה
תלבושות אורחים
 

 

מארגנות חינה
אין ספק שמארגנות חינה הופכות את האירוע להרבה יותר מיוחד

 

תלבושות אורחים

 

Traditional Henna has no doubt that this amazing experience, experienced henna organize the event become a lot more special

.


טקס חינה
טקס חינה מסורתי בסגנון מרקש


 

חינה
שמלות חינה
חינה
מתוקים